Autor Subiect: Reclamatie furt  (Citit de 6098 ori)

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline CosminAndrei

  • Member based on posts: I
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • NOTE: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • https://imgur.com/a/5zFZpBu
Reclamatie furt
« : Octombrie 28, 2021, 02:15:41 a.m. »
Nume caracter: [Mr]Cosmin
Nume reclamat: Kwaki

Kwaki/Danone (care a mai dat tepe inainte, din pacate sterse impreuna cu forumul vechi), cu o varsta de peste 20 ani da tepe pe metin, in 2021.
Sub pretextul de a fi var unui prieten din liceu, capone, a primit ajutor "din mila" de la mine. I-am oferit un loc in breasla si protectie, ba chiar i-am dat imprumut iteme site pentru a isi completa fullul si unul dintre conturile mele, cel pe care l-a furat complet [Mr]Cosmin ca sa se ajute singur cand sunt la munca.
Totul a plecat de la o cearta de ieri, o bataie intre playeri. A inceput sa ma ameninte ca vine cu lupes sa ma bata. Nu mi se pare normal, avand in vedere ca eu l-am ridicat si joaca pe itemele mele.

El este cel care mi-a furat itemele:
1. A schimbat parola la contul lui.
2. Nu raspundea nimanui la mesaje, ca mai apoi sa aflam de la capone motivul lui: ca "munceste".
3. Daca muncea, atunci ce cauta pe forum timp de 30-45 minute impreuna cu fratele lui Kraze? Probabil sa vada daca fac reclamatie despre el.
4. Nu a intrat deloc pe metin azi, pe niciun cont.
5. Dupa ce a schimbat parola, Douma i-a primit contul. Fiind acuzat de furt, Douma i-a mutat itemele. Daca este nevinovat atunci de ce ii muta itemele?
6. Mi-a dat block pe WhatsApp, si nu mai raspunde pe messenger. Pe ce motiv? Daca ar fi fost nevinovat nu ar fi reactionat asa.

Nu am cum sa dovedesc in totalitate faptul ca m-a furat, deoarece logurile de la negoturi au fost sterse impreuna cu mentenanta de astazi pentru update ul de halloween. Cer lui Madalin macar sa verifice toate conturile asociate ip ului sau, si al fratelui sau de pe caracterele: Kwaki, iKraze, Kyubbi. Am fost furat de: full str +21, cu costum, etc.
 
Cer ban permanent pe ip pentru furt. Nu este prima oara. Daca exista nelamuriri in legatura cu ceva, va pot clarifica.
friendly
0
funny
0
informative
0
agree
0
disagree
0
pwnt
0
like
0
dislike
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Offline [Mr]Andrei

  • Member based on posts: HERO
  • *****
  • Mesaje postate: 92
  • NOTE: +9/-1
    • Vezi Profilul
Re: Reclamatie furt
« Răspuns #1 : Octombrie 28, 2021, 02:17:33 a.m. »
pro, am fost de fata cand muta itemele dupa ce a fost acuzat de furt (in seara asta)

pana la urma omu nu se schimba.. asa e cand le mai dai o sansa

si foarte ciudat cum dupa bataia de ieri, n-a mai dat semne de viata nimanui..
friendly
0
funny
0
informative
0
agree
0
disagree
0
pwnt
0
like
0
dislike
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Offline Vicky

  • Member based on posts: I
  • *
  • Mesaje postate: 7
  • NOTE: +2/-0
  • Gen: Femeie
    • Vezi Profilul
Re: Reclamatie furt
« Răspuns #2 : Octombrie 28, 2021, 02:21:12 a.m. »
pro ban
friendly
0
funny
0
informative
0
agree
0
disagree
0
pwnt
0
like
0
dislike
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Offline YutakaHERE

  • Member based on posts: HERO
  • *****
  • Mesaje postate: 230
  • NOTE: +7/-3
    • Vezi Profilul
Re: Reclamatie furt
« Răspuns #3 : Octombrie 28, 2021, 06:14:41 a.m. »
Sincer eu te cred ca e furt si nu tin cu nimeni dar...daca nu ai dovezi din pacate iti dau contra pentru ca nu sunt dovezi si asa si eu pot acuza pe cineva ca ma fura cu care am vorbit pe wapp spre exemplu cand i-am dat contul si dupa sa ma fure si eu sa nu pot demonstra ca el e cel de pe wapp...stii ce zic si asa ramane Contra,bine eu nu am fost de fata sa stiu ce si cum s-a intamplat dar daca nu ai si dovezi nu iti pot da pro.
friendly
0
funny
0
informative
0
agree
0
disagree
0
pwnt
0
like
0
dislike
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Offline Adrian

  • Member based on posts: I
  • *
  • Mesaje postate: 7
  • NOTE: +0/-0
    • Vezi Profilul
Re: Reclamatie furt
« Răspuns #4 : Octombrie 28, 2021, 07:12:34 a.m. »
Pro ban. Și eu am fost de față aseară când îi muta itemele Douma de pe cont lu kwaki.
friendly
0
funny
0
informative
0
agree
0
disagree
0
pwnt
0
like
0
dislike
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Offline Stefuti

  • Member based on posts: III
  • ***
  • Mesaje postate: 34
  • NOTE: +2/-1
  • Gen: Bărbat
  • 💸💸💸💸💸💸💸
    • Vezi Profilul
Re: Reclamatie furt
« Răspuns #5 : Octombrie 28, 2021, 10:08:44 a.m. »
Acum nu mai vine cu Lupes ca te bat farmerii =]]
friendly
0
funny
0
informative
0
agree
0
disagree
0
pwnt
0
like
0
dislike
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions





Offline Latinicc Jitlyn

  • Member based on posts: II
  • **
  • Mesaje postate: 23
  • NOTE: +0/-0
    • Vezi Profilul
Re: Reclamatie furt
« Răspuns #6 : Octombrie 28, 2021, 10:35:28 a.m. »
 Pro ban ip
« Ultima Modificare: Octombrie 28, 2021, 05:42:19 p.m. de xPhinonixus »
friendly
0
funny
0
informative
0
agree
0
disagree
0
pwnt
0
like
0
dislike
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Offline LordInferno

  • Member based on posts: HERO
  • *****
  • Mesaje postate: 71
  • NOTE: +0/-3
  • Gen: Bărbat
  • https://www.youtube.com/watch?v=ydI5Od5CeKk
    • Vezi Profilul
Re: Reclamatie furt
« Răspuns #7 : Octombrie 28, 2021, 11:39:20 a.m. »
Tu practic le-ai dat de buna voie dar daca din verificari iese ce zici tu Pro.
friendly
0
funny
0
informative
0
agree
0
disagree
0
pwnt
0
like
0
dislike
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions


      

Offline ryu7

  • Member based on posts: HERO
  • *****
  • Mesaje postate: 204
  • NOTE: +12/-2
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
Re: Reclamatie furt
« Răspuns #8 : Octombrie 28, 2021, 12:03:57 p.m. »
pro
friendly
0
funny
0
informative
0
agree
0
disagree
0
pwnt
0
like
0
dislike
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Offline TheBlak

  • Member based on posts: I
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • NOTE: +0/-0
    • Vezi Profilul
Re: Reclamatie furt
« Răspuns #9 : Octombrie 28, 2021, 12:44:48 p.m. »
Contra vreau dovezi și în primul rând Andrei eu mă mutat itm după contul lui așa că mai bine ați aduce niste dovezi concrete în care se dovedeste că el le-a furat reclamație inutilă din punctul meu de vedere fara dovezi doar pe vorbe
friendly
0
funny
0
informative
0
agree
0
disagree
0
pwnt
0
like
0
dislike
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Offline TheBlak

  • Member based on posts: I
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • NOTE: +0/-0
    • Vezi Profilul
Re: Reclamatie furt
« Răspuns #10 : Octombrie 28, 2021, 12:49:09 p.m. »
Cum am zis și aseară îmi permit să mut itm daca vreau sa demonstrez că voi nu aveți dreptate motivul pentru care am mutat itm e sa te agiti și mai mult că cai doamne sa crezi că ai dreptate de și nu ai și nu aveți nici o dovadă nici după un anumit timp
Așa că poți să stai liniștit când o să aduci și dovezi atunci sa faci tam tam pe forum
friendly
0
funny
0
informative
0
agree
0
disagree
0
pwnt
0
like
0
dislike
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Offline eAdrian

  • Member based on posts: IV
  • ****
  • Mesaje postate: 40
  • NOTE: +0/-0
  • Gen: Bărbat
  • Try hard, Tink Smart
    • Vezi Profilul
Re: Reclamatie furt
« Răspuns #11 : Octombrie 28, 2021, 01:03:47 p.m. »
1:Eu bag munca de la 8-10 aproape in fiecare zi.
2:Vreau si eu dovezi, cand am zis eu ca vin cu lupej? singura faza a fost, ca ti-am zis. Ca Ramsess. Il injura pe lupej.
3:de ce minti ca nu ti-am raspuns pe nicaieri ? cand am vorbit pe fb?  Nu Ti am trimis si video ca renovez?
4:Lumea mai si munceste spre deosebire de "altii"
5:Vreau dovezii. cand ma acuzi ca te-am furat. ok? eu nu am nici un cont danone cum zici tu.
6:Inainte sa acuzi pe cineva, asigurate ca ai dovezi ok? Tu full ul de pe war, l-ai dat lu' dumy si acum mi-o arunci mie in carca, ce-ai zis poate iti iese nu? esti penibil la 25 de ani sa te dai "RANIT" ai profitat de moment ca ne-am certat, ca asa esti tu, "hoha BAIAT" si ai zis ca o sa ti iasa, nu? Cum ti-am zis si pe facebook. Astept sa ma verifice Madalin. si daca e cum zici tu ban. Daca nu eu o sa ti trimit 300 de euro, pentru ca vad ca esti afon dupa iteme.
« Ultima Modificare: Octombrie 28, 2021, 01:14:07 p.m. de eAdrian »
friendly
0
funny
0
informative
0
agree
0
disagree
0
pwnt
0
like
0
dislike
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Offline [Mr]Andrei

  • Member based on posts: HERO
  • *****
  • Mesaje postate: 92
  • NOTE: +9/-1
    • Vezi Profilul
Re: Reclamatie furt
« Răspuns #12 : Octombrie 28, 2021, 01:13:54 p.m. »
1:Eu bag munca de la 8-10 aproape in fiecare zi.
2:Vreau si eu dovezi, cand am zis eu ca vin cu lupej? singura faza a fost, ca ti-am zis. Ca Ramsess. Il injura pe lupej.
3:de ce minti ca nu ti-am raspuns pe nicaieri ? cand am vorbit pe fb?
4:Lumea mai si munceste spre deosebire de "altii"
5:Vreau dovezii. cand ma acuzi ca te-am furat. ok? eu nu am nici un cont danone cum zici tu.
6:Inainte sa acuzi pe cineva, asigurate ca ai dovezi ok? Tu full ul de pe war, l-ai dat lu' dumy si acum mi-o arunci mie in carca, ce-ai zis poate iti iese nu? esti penibil la 25 de ani sa te dai "RANIT" ai profitat de moment ca ne-am certat, ca asa esti tu, "hoha BAIAT" si ai zis ca o sa ti iasa, nu? Cum ti-am zis si pe facebook. Astept sa ma verifice Madalin. si daca e cum zici tu ban. Daca nu eu o sa ti trimit 300 de euro, pentru ca vad ca esti afon dupa iteme.

1. dc ai putut fi on pe forum dacă munceai?
3. a zis că nu răspundeai la mesajele nimănui,map1 era plin și toată lumea îți dădea mesaje și nici seen nu le dădeai.. într-un final ai răspuns, mai pe seara=)))
4. ai mai zis asta...
5. cum nu ai cont danone? dacă se zice că tu ești fratele lui kraze și kraze e fratele lui danone.. păcat că s-au șters dovezi dp forumu vechi :'(
6. a zis că nu l interesează itemele =)))

și dc nici după muncă n-ai intrat pe sv.. și dc îți are douma contul? și dc ți-a mutat itemele când ai fost acuzat de furt?...
ce să verifice mădălin,dacă a fost șters log ul la mentenanță...  ::)
friendly
0
funny
0
informative
0
agree
0
disagree
0
pwnt
0
like
0
dislike
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Offline eAdrian

  • Member based on posts: IV
  • ****
  • Mesaje postate: 40
  • NOTE: +0/-0
  • Gen: Bărbat
  • Try hard, Tink Smart
    • Vezi Profilul
Re: Reclamatie furt
« Răspuns #13 : Octombrie 28, 2021, 01:17:24 p.m. »
1:Eu bag munca de la 8-10 aproape in fiecare zi.
2:Vreau si eu dovezi, cand am zis eu ca vin cu lupej? singura faza a fost, ca ti-am zis. Ca Ramsess. Il injura pe lupej.
3:de ce minti ca nu ti-am raspuns pe nicaieri ? cand am vorbit pe fb?
4:Lumea mai si munceste spre deosebire de "altii"
5:Vreau dovezii. cand ma acuzi ca te-am furat. ok? eu nu am nici un cont danone cum zici tu.
6:Inainte sa acuzi pe cineva, asigurate ca ai dovezi ok? Tu full ul de pe war, l-ai dat lu' dumy si acum mi-o arunci mie in carca, ce-ai zis poate iti iese nu? esti penibil la 25 de ani sa te dai "RANIT" ai profitat de moment ca ne-am certat, ca asa esti tu, "hoha BAIAT" si ai zis ca o sa ti iasa, nu? Cum ti-am zis si pe facebook. Astept sa ma verifice Madalin. si daca e cum zici tu ban. Daca nu eu o sa ti trimit 300 de euro, pentru ca vad ca esti afon dupa iteme.

1. dc ai putut fi on pe forum dacă munceai?
3. a zis că nu răspundeai la mesajele nimănui,map1 era plin și toată lumea îți dădea mesaje și nici seen nu le dădeai.. într-un final ai răspuns, mai pe seara=)))
4. ai mai zis asta...
5. cum nu ai cont danone? dacă se zice că tu ești fratele lui kraze și kraze e fratele lui danone.. păcat că s-au șters dovezi dp forumu vechi :'(
6. a zis că nu l interesează itemele =)))

și dc nici după muncă n-ai intrat pe sv.. și dc îți are douma contul? și dc ți-a mutat itemele când ai fost acuzat de furt?...
ce să verifice mădălin,dacă a fost șters log ul la mentenanță...  ::)

Pentru ca telefonu suna intr una, si primeam mesaje ca sunt acuzat de furt. Eu am pc ul scos din camera, si vizitam de pe telefon forumul.
Si kraze nu e "FRATI-MIU" E DOAR UN PRIETEN de pe joc. Frati miu nici nu joaca metin.
friendly
0
funny
0
informative
0
agree
0
disagree
0
pwnt
0
like
0
dislike
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Offline eAdrian

  • Member based on posts: IV
  • ****
  • Mesaje postate: 40
  • NOTE: +0/-0
  • Gen: Bărbat
  • Try hard, Tink Smart
    • Vezi Profilul
Re: Reclamatie furt
« Răspuns #14 : Octombrie 28, 2021, 01:32:55 p.m. »
Nume caracter: [Mr]Cosmin
Nume reclamat: Kwaki

Kwaki/Danone (care a mai dat tepe inainte, din pacate sterse impreuna cu forumul vechi), cu o varsta de peste 20 ani da tepe pe metin, in 2021.
Sub pretextul de a fi var unui prieten din liceu, capone, a primit ajutor "din mila" de la mine. I-am oferit un loc in breasla si protectie, ba chiar i-am dat imprumut iteme site pentru a isi completa fullul si unul dintre conturile mele, cel pe care l-a furat complet [Mr]Cosmin ca sa se ajute singur cand sunt la munca.
Totul a plecat de la o cearta de ieri, o bataie intre playeri. A inceput sa ma ameninte ca vine cu lupes sa ma bata. Nu mi se pare normal, avand in vedere ca eu l-am ridicat si joaca pe itemele mele.

El este cel care mi-a furat itemele:
1. A schimbat parola la contul lui.
2. Nu raspundea nimanui la mesaje, ca mai apoi sa aflam de la capone motivul lui: ca "munceste".
3. Daca muncea, atunci ce cauta pe forum timp de 30-45 minute impreuna cu fratele lui Kraze? Probabil sa vada daca fac reclamatie despre el.
4. Nu a intrat deloc pe metin azi, pe niciun cont.
5. Dupa ce a schimbat parola, Douma i-a primit contul. Fiind acuzat de furt, Douma i-a mutat itemele. Daca este nevinovat atunci de ce ii muta itemele?
6. Mi-a dat block pe WhatsApp, si nu mai raspunde pe messenger. Pe ce motiv? Daca ar fi fost nevinovat nu ar fi reactionat asa.

Nu am cum sa dovedesc in totalitate faptul ca m-a furat, deoarece logurile de la negoturi au fost sterse impreuna cu mentenanta de astazi pentru update ul de halloween. Cer lui Madalin macar sa verifice toate conturile asociate ip ului sau, si al fratelui sau de pe caracterele: Kwaki, iKraze, Kyubbi. Am fost furat de: full str +21, cu costum, etc.
 
Cer ban permanent pe ip pentru furt. Nu este prima oara. Daca exista nelamuriri in legatura cu ceva, va pot clarifica.
Dupa ce m ai injurat de toate alea, dupa ce ai incercat sa ma "injosesti" si "umilesti" pe un joc.  Ca mi ai dat o curea si 2 scuturi.. tu credeai ca o sa te pup in cur? normal ca ti-am dat block.  Cand i am dat lui "epicalmod" freza ai inceput sa ma injuri pe metin, si ii ziceai lu sangyw sa ma scoata din breasla, ca sunt eu zdreanta? Ca nu te ajut? dar cum sa l bat pe epical, cand eu ma stiu cu el de atatia ani? si ne ajutam intre noi. Dar eu cand ti am zis sa ti potolesti cainele "ramsess" tu il puneai sa ma injure.. si zi si mie logica.. CUM PLM SA FUR, SA IAU BAN, cand eu i am dat lui madalin mesaj ca donez pentru 21 si tag???
« Ultima Modificare: Octombrie 28, 2021, 01:36:50 p.m. de eAdrian »
friendly
0
funny
0
informative
0
agree
0
disagree
0
pwnt
0
like
0
dislike
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions